Ekonomická činnost

Ačkoli naše sdružení je vděčné za dary svých příznivců, většina prostředků, ze kterých je jeho činnost financována, pochází z vlastní ekonomické činnosti. Myslíme si, že každý se má věnovat tomu, co umí nejlépe a proto využíváme odborných znalostí našich členů a příznivců k poskytování služeb různým subjektům tuzemským i zahraničním, jakož i k vlastní výrobě některých produktů. Většina práce je zajišťována buď na dobrovolné bázi, nebo za ceny výrazně nižší než tržní. Rozdíl mezi vyfakturovanou částkou a vyplacenou odměnou pak tvoří příjem sdružení. Příjem je sice na rozdíl od darů daněn, ale ale lepší příjem tisíc korun ke zdanění, než stokorunový dar osvobozený od daně.

 

Mezi první takto poskytované služby patřily konsultace v oblasti vývoje informačních systémů. K naším předním klientům patří například novinové vydavatelství Metro International či anglická firma Blincker, specialisující se na řešení pro řízení distribuce a reporting velkých filmových a hudbeních distributorů. Další spokojené zákazníky máme i v Polsku nebo Holandsku. Několika zahraničním firmám jsme rovněž asistovali při sestavování interních vývojářských teamů, sídlících nyní v České republice.

 

Přibližně od roku 2010 se zaměřujeme i na vývoj aplikací pro mobilní platformy iOS, Android a okrajově i další (Java ME). Několik málo aplikací je možno nalézt v App Store pod naším vlastním jménem, většinu práce ale tvoří aplikace a řešení pro jiné firmy - ať už přímo pro koncové zákazníky, nebo pro ostatní vývojářské firmy. Podíleli jsme se například na aplikacích pro platby parkování prostřednictvím textových zpráv, používaných v několika velkých českých městech nebo na projektech SMS jízdenek.

 

V roce 2011 jsme naši činnost rozšířili ještě o vývoj a výrobu drobného hardwaru. Mezi naše první produkty patří několik doplňků pro sportovní střelbu (elektronické terče, měřiče rychlosti střel), speciální obvody pro hlídání spotřeby pohonných hmot motorových vozidel a strojů apod. Od podzimu roku 2011 jsme jako jeden z mála českých subjektů rovněž členy hardwarového vývojářského