Duben 2012 - opravy začínají

Poslední sníh je snad konečně pryč a tak začínáme s dlouho očekávanou velkou opravou fary. Už od loňského pozdimu pilně nakupujeme stavební materiál, zejména dřevo, ve kterém máme momentálně uloženo skoro čtyři sta tisíc korun.

Část dřeva je uložena na bělečské faře, kde se vyrábějí tvarově složitější prvky jako například římsa střechy na stranu do dvora. Zbytek, pořízení na místní pile p. Lelka, už je poskládán na spodní zahradě. 17. dubna pak začala vlastní oprava a to konkrétně odstraňováním staré střešní krytiny nad první opravovanou částí. Je to strana, obrácená ke konírně a kromě opravy krovu zde bude nutno provést částečné výměny roubení, napadeného dřevokaznou houbou.

První třetina krovu (a konstrukcí 2. NP) by měla být opravena do konce května. V průběhu června pak máme v plánu uspořádání celovíkendové brigády, při které bychom měli tuto opravenou část vybavit prkenným bedněním, na které bude následně natažena lepenka. Další části oprav pak budou následovat ve dvou etapách (předběžně červenec a září) takže do konce roku by měla být oprava fary ze stavebního hlediska zcela dokončena. Během zimní sezony a příštího roku se pak soustředíme na postupné dokončování interierů.

Jako obvykle vše dokumentujeme a zde je pár fotografií: