Q1 2014

Letošní mírná zima nám umožnila pokračovat v dokončovacích pracích v interieru. Zde je krátké shrnutí

 

Ještě před koncem roku 2013 se nám podařilo dokončit omítky v několika místnostech 2NP fary. V dalších zimních měsících jsme pak provedli rozdělení jednoho horního pokoje na dvě malé koupelny a natahali většinu elektroinstalace pro toto patro a půdu. V březnu proběhla betonáž základů pro kuchyňský ostrov a sprchový kout ve spodním pokoji pro hosty.

 

Na poslední dubnový víkend chystáme první větší letošní brigádu, zaměřenou hlavně na dokončení stropů nad chodbou v patře a dokončení spodní kuchyně. Protože naši pravidelní brigádníci jsou letos v maturitním ročníku, budou následné letní brigády začínat dříve než je obvyklé - už v květnu. Během těchto brigád bychom měli zcela dokončit interier a fara by měla začít sloužit pro pořádání akcí v rámci naší ekonomické činnosti.

Zároveň pracujeme na přípravě poslední z velkých etap opravy fary - zhotovení šindelové střešní krytiny. Věc se poněkud komplikuje velkými rozdíly v jednotlivých nabídkách, které máme, ale i tak doufáme, že do konce dubna budou všechna zásadní rozhodnutí učiněna a věc se pohne z místa.